www.zenzai.cz

www.zenzai.cz

Studio ZenZai Fitness

VNITŘNÍ DYNAMIKA TĚLA

Lekce II.

Naše tělo stále jemně vibruje a není možné jej úplně zastavit. A právě o to více v tomto životním shonu je dobré se umět zastavit a začít vnímat tu svoji vlastní energii. Svoji dynamiku, své tělo, které je naprosto dokonalým ukazatelem směru! Ať jsou to úrazy, chřipky či bolesti hlavy – vším tím nám dává tělo najevo, že se mu něco nelíbí. Říká: “zastav se”! Ale my ne.. Stále něco musíme, stále někam spěcháme, stále se honíme a v podstatě nám život protíká mezi prsty a my s vyplazeným jazykem padáme večer do postele s nechutí, otráveností a vizí, co vše dalšího zase následující den musíme. Místo toho, abychom trávily příjemný a klidný večer s partnerem, užily si jeho tělo, vůni, a na pár minut zapomněly na shon a stres…

Stresu kolem nás je abnormálně moc a ani nám nedochází, že to co se sebou děláme není správná cesta. Místo toho, abychom veškeré výzvy a strasti života brali jako možnost se posunout, stále více „pojídáme“ antidepresiva.. Chodí za mnou hodně mladých žen, které si raději zobnou tabletku Lexaurinu, než aby pochopily, že to co se jim v životě děje má nějaký svůj důvod! Že je to správně,

a že si třeba můžou za spoustu věcí samy. Utlumené nějakým tím práškem pak chtějí vést super život… Všechno stihnout a být lepší než sousedka od vedle… Ale to, že poletují v nehezkém domácím oblečení, neupravené, upachtěné… Holky, ženy – proboha neblázněte, zastavte se! Kam to vlastně běžíte? Je ten cíl ke kterému tak letíte tak úžasný, že vám to za to stojí?? Troufám si říci, že ne!

Pokud si lupnete nějaký ten prášek, co potom na to váš mozek? Co čekáte, že vyšle za signál? Hormon štěstí si přece můžete vyrobit samy, a je mnohem lepší jít si zacvičit, než jíst prášky. Nehledě na fakt, že cvičení má být nedílnou součástí našeho života. Jen je třeba zvolit si takovou formu pohybu, která vás bude bavit! A stejné je to u cvičení s pánevním dnem, yoni vajíčky a všeho, co se naší vlastní „ženy“ týká. Do všeho je třeba dát vlastní úsilí, protože samo fakt nic nefunguje.

Stačí se podívat zpět do historie, kdy se v dobách války muži stávali impotentními a ženy přestaly menstruovat, byly neplodné. Proč tomu tak bylo? Tělo se velice chytře přizpůsobilo obrovskému tlaku. Překážkou byla situace samotná, kdy panoval strach o přežití. Mozek se takové situaci velice rychle uzpůsobil, změnil myšlení a v těle vytvořil proces blokace. Toto je ve zkratce popis toho, jak si vlastní hlavou a životními situacemi můžete ovlivnit samy sebe. Proč je v dnešní době čím dál více mladých žen a párů, které nemůžou otěhotnět? Všudy přítomný stres, honba za majetkem, prestiží a stavění nesmyslných cílů, které nevychází z našeho vlastního jádra. Lidé se všeobecně nemají vnitřně rádi. Vše co dělají jde z vnějšku. Společný čas tráví koukáním do telefonu a už ani neví, co je to jen tak se obejmout, pohladit a vnímat energii toho druhého. Krásně tak dojde ke zmrazení energie. Pak stačí, když jde jeden z partnerů výjimečně do společnosti, a hups… Nový vztah, okouzlení, zamilování je na světě… Proudy slz a všeho kolem už mnohdy nezachrání bortící se vztah.

Proto z mého pohledu nevěra neexistuje. Jestliže si vy, ženy, vytvoříte kolem sebe a v sobě takovou energii, že tím partnera spíše odpuzujete, pak je to jen jeho volba, zda si zvolí novou cestu! Nikdo není naším majetkem, nikoho nelze držet za nohu. Je jen na nás, jak se my chováme k sobě samé, potažmo k partnerovi, a jakou energii společně tvoříme.