www.zenzai.cz

www.zenzai.cz

Studio ZenZai Fitness

POSLEDNÍ KROK

Lekce IX.

Klíč mezi duchem a tělem je v magicko-tvůrčí energii a ve správně uvolněné sexualitě. Pokud najdete svoji vnitřní ženu, pak vše co děláte vás baví. Představte si příliv a odliv, rytmické působení pohybu vln. Nádech a výdech – rytmické spojení dechu a plic. Vědomé cvičení tělo rozzáří, rozproudí a vše se dostane do buněk celého těla, konečků prstů na rukou a nohou. Pokud toto pochopíte, pak si zesílíte svoji životní sílu, která bude natolik silná, že nestrpí žádné bakterie a viry! Takže další odrazový můstek k sobě samé je celkové fyzické zdraví.

Dnešní móda v tantře a tomu podobných praktikách je dalším nebezpečným bodem, který dělá mnohdy opak. Jestliže nechápete samu sebe, pak se nechat pomocí tantrického mistra či masére tzv. „probudit“ může být hodně nebezpečné. Probudit násilím energii kundalini, tu tajemnou sílu v nás, opravdu nedoporučuju. Tantra není nic jiného, než hluboké poznání a pochopení sebe sama! A pokud chcete zažít tantrickou energii, která nádherně stoupá po páteři vzhůru, musíte začít samy u sebe, u těch nejzákladnějších kroků. Pak postupně od spodních čaker trénovat a vnímat svoji energii

Když si obujete nepadnoucí lodičky, velice brzy se cítíte zle, špatně se vám chodí a není většího přání, než si moci tyto boty co nejdříve sundat. To raději i na tanečním parketu budete bosky, než si takové boty obout znovu.. A nebo když máte na sobě oblečení, které je sice moderní, protože vám kamarádka řekla, že se to nosí, ale vy se v něm cítíte špatně a po celý zbytek dne nejste ve své kůži.. Jak asi působíte na okolí? No úplně stejně tak, jako se cítíte ve svém těle v takovémto nepadnoucím oblečení, a ještě v blbých botách 🙂 Řeklo by se – jen oblečení… Ale ono má vliv na celé tělo!

A stejně tak je to se sexuální silou. Pokud je správně vedená, jste spokojené a umíte žít skvělý partnerský život. S partnerem ladíte a čím déle spolu jste, tím úžasnější vám vše připadá. A i když jste samy se sebou a zrovna partnera nemáte a nesnažíte se jej najít a ulovit jen pro to, abyste nebyly samy, opět plynete ve správném energii. A až se partner objeví,zapadne do života tak plynule, jako by tam vždy byl. Střídáním partnerů nebo žitím ve vztahu, kde vám není dobře ničíte svoji vlastní energii, nabouráváte čakerní systém a cesta bludným lesem je pak velice, velice dlouhá.

Průšvih je, že místo toho, abychom objaly svého partnera, manžela, děti a s opravdovou láskou s nimi zkrátka dělaly věci jen tak, hledáme jen chyby a místo pohody si vytváříme stresové situace. Je jen na nás, jak se rozhodneme žít svůj život, je jen na nás, jak se rozhodneme žít svůj intimní život.

Pochopit sama sebe je v konečné fázi neskutečně jednoduché, ale bez trnité cesty k vlastnímu poznání to nelze. Držím vám palce, ať už se vydáte jakoukoliv cestou, aby byla ta správná. Není žádné špatně, a dobře. Je to jen vámi zvolená cesta, která odráží vaši vlastní energii!

Rozešly jste se s partnerem? Ano, fajn, tak proč hned hledat nového? Protože neumíte být chvíli samy se sebou? Třeba zrovna tohle je důvod začít na sobě opravdu makat. On přijde, a možná rychleji než si myslíte. A bude to takový typ člověka, který k vám zrovna bude ladit 🙂 Tak se prvně srovnejte a nalaďte na tu svoji správnou vlnu, ať zase neřešíte další zklamání.

Nedělte věci na dobré a špatné, ale jen na to co vás posouvá a na to, kde ztrácíte čas. Proč děláte věci kvůli ostatním? Myslíte si, že když se někomu zavděčíte, že vás to posune vpřed? Ba naopak.. Srazí vás to na kolena a veškerou vlastní energii promrháte.

Zdravě se naštvěte a začněte hned, protože “zítra” nefunguje!

S láskou, Anita.