www.zenzai.cz

www.zenzai.cz

Studio ZenZai Fitness

PÁNEVNÍ DNO

Lekce III.

Ženská pánev a její zdraví je stěžejní pro zdravé a hlavně správné fungování celého těla.  Časté bolesti hlavy u žen jsou už sice docela otřepanou frází, když se chtějí vyhnout sexu, ale ono na tom totiž něco bude.

Když žena svému partnerovi tvrdí, že ji bolí hlava, pak to sice může být výmluva, ale ta se ve své podstatě zakládá na pravdě. Hlava odráží energii v pánevní oblasti. Proto tenze a bloky, které žena v pánvi má opravdu mohou způsobovat bolesti hlavy. Časté migrény, na které mnoho žen trpí se dají krásně vyřešit správně nasměrovanou a uvolňující energií vycházející z kostrče.

V dnešní době je všude plno informací o tom, že se mají používat yoni vajíčka, jak posilovat pánevní dno, jak uvolňovat energii, ale z mé praxe je stále obrovské procento žen, které vůbec neví, jak mají samy se sebou zacházet, jak cvičit, jak dýchat… Teorie je super, ta jde sama, tu chápe každá a hlavně, je jí plný internet. Bohužel, velice často končí taková teoretická snaha třeba zakoupením terapeutických kuliček, yoni vajíček či něčeho takového. Párkrát to žena zkusí a protože výsledek se nedostaví hned, a nebo vůbec vlastně ani neví, co má očekávat, končí svoji snahu tak rychle, jak začala. Cvičení pánve může být nejen zajímavé, ale mělo by I bavit a výsledky se pak jistě dostaví. Akorát musíme vědět, proč chceme a máme cvičit, a jak na to. Výmluvy typu: “nemám čas” jsou hloupé, protože tak, jak si čistíme zuby, tak stejně bychom měly vnímat nutnost cvičit pánevní dno.